Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje.
10.07.2017 Krystian Płatek 116

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie informacji otrzymanych od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nakle nad Notecią informuje o stwierdzeniu 26 nowych ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń w roku bieżącym w strefach zagrożonych na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego, co stanowi istotne zagrożenie epizootyczne dla pozostałej części kraju (nadal występują przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń u dzików).

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie w trybie pilnym ulotek „Zasady których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)” oraz „ Informacja dla Hodowców trzody chlewnej dotycząca Afrykańskiego Pomoru Świń” przygotowanych przez Głównego Lekarza Weterynarii w Warszawie do ludności i właścicieli gospodarstw na terenie gminy.

Uwaga ASF! Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem ASF

Apel do hodowców trzody chlewnej