UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!!!
05.01.2018 Krystian Płatek 553
Powiązane pliki:

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie informacji otrzymanych od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nakle nad Notecią informuje, że od stwierdzenia pierwszych przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) do dnia 27 grudnia 2017 r. potwierdzono u 877 sztuk dzików oraz stwierdzono 104 ogniska w hodowlach świń domowych. Afrykański Pomór Świń (ASF) występuje na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego na terenie którego znaleziono dziki padłe na zachodnim brzegu Wisły, co stanowi istotne zagrożenie epizootyczne dla pozostałej części kraju.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie w trybie pilnym ulotek przygotowanych przez Główny Inspektorat Weterynarii „Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika” w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń oraz informacje dla hodowców trzody chlewnej mające na celu ograniczenie możliwości szerzenia choroby zakaźnej.