Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nakle nad Notecią w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół.
24.07.2019 Małgorzata Rychlicka 79

W związku ze stwierdzeniem na terenie gminy Mrocza przypadku choroby zgnilca amerykańskiego pszczół Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią dnia 22 lipca 2019 r. wydał Rozporządzenie nr 1/2019 w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu nakielskiego, tym samym wyznaczając obszar zapowietrzony obejmujący częściowo teren gminy Nakło nad Notecią  w granicach administracyjnych miejscowości: Suchary, Karnówko, Karnowo, Trzeciewnica, Chrząstowo, Olszewka, Małocin.

Zgnilec amerykański pszczół jest zakaźną i zaraźliwą chorobą larw pszczelich, nie zagrażającą  człowiekowi,  powodującą duże straty w produkcji pszczelarskiej.

Treść rozporządzenie w załączeniu