BEZPIECZNY URZĄD
08.01.2014 Krystian Płatek 1028
08.01.2014

W dniu 8 stycznia 2014 roku dwa kolejne defibrylatory AED umieszczone zostały
w budynku głównym Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią na ul. ks. Skargi 7 oraz
w budynku przy ul. ks. Skargi 6. Należy przypomnieć, że takie urządzenie znajduje się już
w siedzibie Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Straży Miejskiej przy
ul. Dąbrowskiego 50. Warto zaznaczyć, że wszyscy pracownicy urzędu podczas stosownego szkolenia zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach jak również udzielania pierwszej pomocy z resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem zewnętrznego defibrylatora AED. Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią zakupił 3 defibrylatory AED mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. Zewnętrzny defibrylator AED to urządzenie medyczne służące do przeprowadzenia zabiegu defibrylacji serca, wyposażony w instrukcję głosową i skonstruowany na tyle intuicyjnie, aby mógł go obsłużyć każdy przypadkowy uczestnik, który będzie udzielał pierwszej pomocy przedmedycznej.