„Czas stawić żale i z portu wypłynąć nam w rejs…”
25.06.2018 Szymon Niemczewski 1471

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina. Na wszystkie sprawy pod niebem. Czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas szukania i czas tracenia, czas milczenia i czas mówienia. Czas powitań i pożegnań….

W miniony piątek 22 czerwca o godz. 12:00 rozpoczął się apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Paterku. Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, o której wystrój zadbały: Danuta Pisarek, Joanna Palka i Agnieszka Jaroszek. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru głos zabrała dyrektor Longina Kania, która powitała przybyłych gości, a następnie do zgromadzonych zwrócił się zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Krzysztof Błoński. Uczniowie i rodzice obejrzeli montaż słowno – muzyczny  w wykonaniu uczniów kl. II gimnazjum i klas I-III szkoły podstawowej, który przygotowała Agnieszka Korzeniewska, Mariola Cichocka, Anna Lemantowicz oraz Anna Karloczak.

Najważniejszym i najdłużej oczekiwanym momentem było wręczenie przez dyrektor i wychowawcę klasy  III gimnazjum nagród książkowych i dyplomów uczniom wyróżniającym się w nauce. Podczas uroczystości dyrektor i wiecedyrektor wręczyły stypendia naukowe i sportowe uczniom, którym bliskie są słowa Jana Pawła II „Prawdziwie wielki jest człowiek, który chce się czegoś nauczyć”. Po uroczystym wręczeniu wszystkich nagród głos zabrali uczniowie klasy VII, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali dyrektor Longinę Kania, która we wrześniu przechodzi na emeryturę. Mottem przewodnim pożegnania były słowa ”Od serc dla serca, które nas  zawsze rozumiało”. Przedstawiciele klas wręczyli dyrektor czerwone róże. Następnie głos zabrali: Kazimierz Wnuk, dyrektor Anna Biniakowska, starosta nakielski Tomasz Miłowski, ksiądz Bogumił Stachowiak, dyrektorzy szkół, rada rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy dziękowali za wiele lat ofiarnej i rzetelnej pracy na stanowisku dyrektora szkoły.

Tekst: Szkoła Podstawowa w Paterku