Turniej Wsi 2018
26.06.2018 Szymon Niemczewski 1120

23 czerwca odbył się Turniej Wsi Gminy Nakło nad Notecią. Kolejna edycja pomimo deszczu cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców wszystkich sołectw.

Tegoroczna odsłona turnieju miała miejsce w Małocinie. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach, które nie były wcześniej znane 4-osobowym drużynom - reprezentantom każdego sołectwa. Rzucano balonem napełnionym wodą, kulano beczkę miodu (balot siana), wożono sołtysów WSK-ą czy też strzyżono owce. Dodatkowym utrudnieniem był deszcz, który mimo próśb osób zgromadzonych przy świetlicy Owcze Runo nie chciał odpuscić.

Po zliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce wywalczył Rozwarzyn - 96, drugie miejsce przypadło Małocinowi - 87, a trzecie miejsce zdobył Ślesin - 85. Każde z sołectw otrzymało dyplom uczestnictwa oraz bon towarowy o wartości 500 złotych.

W trakcie wydarzenia można było odwiedzać różne stoiska gastronomiczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Każde z sołectw mogło też spróbować swoich sił w darta - dzięki Stowarzyszeniu Dart Taverna Nakło. O oprawę muzyczną w trakcie imprezy, a także podczas zabawy tanecznej wieńczącej turniej zadbał DJ Białas.

Organizatorami Turnieju Wsi byli: Gmina Nakło nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury oraz: Komisja Rolnictwa i Infrastruktury Wiejskiej RM w Nakle nad Notecią, Nakielskie Stowarzyszenie Sołtysów, a także Sołectwo Małocin.