Goście z Sosnowca w Nakle nad Notecią
20.07.2018 Tomasz Rogacki 1131

Od poniedziałku w naszej gminie goszczą przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca.

Wizyta jest realizowana w ramach wymiany młodzieży między naszym miastem a Sosnowcem i stanowi efekt współpracy po ubiegłorocznej nawałnicy.

W ramach pobytu w dniu 17 lipca miało miejsce spotkanie w ratuszu z przedstawicielami samorządu. Gości zapoznano z realiami naszej gminy, jej specyfiką i walorami. Z kolei goście przybliżyli zasady działania rady młodzieżowej w Sosnowcu. Wyrazili również zadowolenie z pobytu oraz z tego, co już zobaczyli. Ze strony nakielskich władz udział w spotkaniu brali: z-ca burmistrza Krzysztof Błoński, przewodniczący rady miasta Jan Światłowski, sekretarz Krzysztof Kopiszka, radni Hieronim Kołaczek, Jan Marciniak, Paweł Wiśniewski.

Podczas tygodniowego pobytu młodzi radni z Sosnowca mieli okazję zwiedzić muzeum, poznać trasę trzech kultur w mieście, odwiedzić przystań wodną, zobaczyć Wyspę Młyńską w Bydgoszczy i Biskupin.